For mange blir det ikke ordentlig jul uten idrettsmoro, og de neste ukene vil det ikke mangle på tilbud.

Allerede lille julaften er det seks kamper fra Premier League, og den største er lagt til kvelden. Da tar Liverpool imot Arsenal til duell om tabelltoppen.

Og for første gang på 28 år er det PL-kamp på julaften. To dager senere spilles den tradisjonelle Boxing Day-runden.

Senere i romjulen kommer vinteridrettene i gang. Først ut er alpint, og deretter starter den tysk-østerrikske hoppuken for både kvinner og menn. Langrennsfolket tar fatt på Tour de Ski på årets nest siste dag.

For de tenkende blir det også i år VM i hurtig- og lynsjakk på NRK. Fra 2. juledag skal Magnus Carlsen prøve å forsvare sine to VM-titler. Denne gangen holdes mesterskapet i Samarkand i Usbekistan.

Det norske U20-laget i ishockey spiller elite-VM for første gang. Turneringen går i Göteborg, og det er TV 2 som skal sende derfra.

Casper Ruud starter tennissesongen med United Cup sammen med sine landslagskolleger i Sydney.

Fra hjemlig idrett vil det også være runder i ishockey og bandy, mens kvinnenes eliteserie i håndball er tilbake igjen etter VM-oppholdet.

Mats Zuccarello og hans Minnesota Wild har også fullt program i romjulen. Nordmannen har mistet et par kamper like før jul som følge av en skade.

For dem som er lei av tradisjonelle idretter, pågår dart-VM fra Alexander Palace i London fram til 3. januar.

Lørdag 23/12:

13.30: Engelsk Premier League (Viaplay): West Ham – Manchester U.

16.00: Fulham – Burnley, Luton – Newcastle, Nottingham Forest – Bournemouth, Tottenham – Everton

18.30: Liverpool – Arsenal

Søndag 24/12:

14.00: Engelsk Premier League (Viaplay): Wolverhampton – Chelsea

Tirsdag 26/12:

10.45: VM i hurtigsjakk i Samarkand, Usbekistan, 1. dag (NRK)

13.30: Engelsk Premier League (Viaplay): Newcastle – Nottingham Forest

16.00: Bournemouth – Fulham, Sheffield U. – Luton

17.00: U20-VM ishockey i Göteborg, gruppe B: USA – Norge (TV 2)

18.30: Burnley – Liverpool

20.00: Dart-VM fra London (til 3/1) (Viaplay)

21.00: Manchester U. – Aston Villa.

Onsdag 27/12:

10.45: VM i hurtigsjakk i Samarkand, Usbekistan, 2. dag (NRK)

17.00: U20-VM ishockey i Göteborg, gruppe B: Norge – Tsjekkia (TV 2)

20.30: Engelsk Premier League (Viaplay): Brentford – Wolverhampton, Chelsea – Crystal Palace

21.15: Everton – Manchester C.

Torsdag 28/12:

02.00: NHL-ishockey, Minnesota Wild og Mats Zuccarello tar imot Detroit Red Wings (Viaplay)

10.00: Verdenscup storslalåm kvinner i Lienz, Østerrike, 1. omgang (Viaplay)

10.45: VM i hurtigsjakk i Samarkand, Usbekistan, 3. og siste dag (NRK)

11.30: Verdenscup utfor menn i Bormio, Italia (Viaplay)

13.00: Verdenscup storslalåm kvinner i Lienz, Østerrike, 2. omgang (Viaplay)

16.30: Kvalifisering til det 1. rennet i tysk-østerrikske hoppuka for menn i Oberstdorf, Tyskland (Viaplay)

18.00: Eliteserien ishockey (TV 2): Stavanger – Ringerike

18:30: Lillehammer – Sparta, Lørenskog – Comet Halden, Stjernen – Storhamar

19.00: Frisk Asker – Vålerenga

20.30: Engelsk Premier League: Brighton – Tottenham 20.30 (Viaplay)

21.15: Arsenal – West Ham

Fredag 29/12:

10.00: Verdenscup slalåm kvinner i Lienz, Østerrike, 1. omgang (Viaplay)

10.45: VM i lynsjakk i Samarkand, Usbekistan, 1. dag (NRK)

11.30: Verdenscup super-G menn i Bormio, Italia (Viaplay)

12.00: U20-VM ishockey i Göteborg, gruppe B: Slovakia – Norge (TV 2)

13.00: Verdenscup slalåm kvinner i Lienz, Østerrike, 2. omgang (Viaplay)

17.15: 1. renn i den tysk-østerrikske hoppuka for menn i Oberstdorf, Tyskland (Viaplay)

Lørdag 30/12:

00.30: United Cup i tennis, lagturnering blandet lag i Sydney, Australia, gruppe F: Nederland – Norge (Discovery)

10.45: VM i lynsjakk i Samarkand, Usbekistan, 2. og siste dag (NRK)

12.00: Verdenscup langrenn, sprint kvinner og menn, prolog i Toblach, Italia (Viaplay)

14.30: Verdenscup langrenn, sprint kvinner og menn, utslagsrunder i Toblach, Italia, 1. etappe av Tour de Ski (Viaplay)

13.30: Engelsk Premier League: Luton – Chelsea (Viaplay)

16.00: Aston Villa – Burnley, Crystal Palace – Brentford, Manchester C. – Sheffield U., Wolverhampton – Everton

17.00: U20-VM ishockey i Göteborg, gruppe B: Sveits – Norge (TV 2)

17.45: 1. renn i den tysk-østerrikske hoppuka for kvinner i Garmisch-Partenkirchen (Viaplay)

16.00: Eliteserien ishockey (TV 2): Comet Halden – Frisk Asker, Ringerike – Lørenskog, Storhamar – Lillehammer, Vålerenga – Stjernen

18.15: Eliteserien håndball kvinner: Larvik – Storhamar (TV 2)

18.30: Sparta – Stavanger (TV 2)

18.30: Engelsk Premier League: Nottingham Forest – Manchester U. (Viaplay)

21.00: NHL-ishockey: Minnesota Wild og Mats Zuccarello møter Winnipeg Jets på borteis (Viaplay)

Søndag 31/12:

12.15: Verdenscup langrenn, 10 km klassisk kvinner i Toblach, Italia, 2. etappe i Tour de Ski (Viaplay)

13.45: Kvalifisering til det 2. rennet i tysk-østerrikske hoppuka for menn i Garmisch-Partenkirchen, Tyskland (Viaplay)

15.00: Verdenscup langrenn, 10 km klassisk menn i Toblach, Italia, 2. etappe i Tour de Ski (Viaplay)

15.00: Engelsk Premier League (Viaplay): Fulham – Arsenal, Tottenham – Bournemouth

20.00: NHL-ishockey, Minnesota Wild og Mats Zuccarello tar imot Winnipeg Jets (Viaplay)

Mandag 1/1:

00.30: United Cup i tennis, lagturnering blandet lag i Sydney, Australia, gruppe F: Kroatia – Norge (Discovery)

10.00: Verdenscup langrenn, 25 km jaktstart i fri teknikk kvinner i Toblach, Italia, 3. etappe i Tour de Ski (Viaplay)

12.30: 3. etappe i Tour de Ski menn (Viaplay)

14.00: 2. renn i den tysk-østerrikske hoppuka for menn i Garmisch-Partenkirchen, Tyskland (Viaplay)

16.15: 2. renn i den tysk-østerrikske hoppuka for kvinner i Oberstdorf, Tyskland (Viaplay)

21.00: Engelsk Premier League. Liverpool – Newcastle (Viaplay)

Tirsdag 2/11:

12.00: U20-VM ishockey i Göteborg, mulig kvartfinale med Norge, kamper også 14.30, 17.00 og 19.30 (TV 2)

13.30: Kvalifisering til det 3. rennet i tysk-østerrikske hoppuka for menn i Innsbruck, Østerrike (NRK)

20.30: Engelsk Premier League: West Ham – Brighton (Viaplay)

Onsdag 3/1:

11.30: 3. renn i den tysk-østerrikske hoppuka for kvinner i Villach, Østerrike (NRK)

14.00: 3. renn i den tysk-østerrikske hoppuka for menn i Innsbruck, Østerrike (NRK)

14.30: Verdenscup langrenn, sprint kvinner og menn, prolog i Davos, Sveits (Viaplay)

17.00: Verdenscup langrenn, sprint kvinner og menn, utslagsrunder i Davos, Sveits, 4. etappe i Tour de Ski (Viaplay)

18.00: Eliteserien håndball kvinner: Oppsal – Sola, Storhamar – Molde, Fana – Vipers Kristiansand 18.30.

Torsdag 4/11:

07.30: United Cup i tennis, lagturnering blandet lag i Sydney, Australia, mulig kvartfinale med Norge (Discovery)

10.45: Verdenscup langrenn, 20 km jaktstart klassisk kvinner i Davos, Sveits, 5. etappe i Tour de Ski (Viaplay)

11.00: U20-VM ishockey i Göteborg, mulig nedrykkskamp med Norge (TV 2)

12.30: 4. og siste renn i den tysk-østerrikske hoppuka for kvinner i Villach, Østerrike (NRK)

12.30: Verdenscup skiskyting, 10 km sprint menn i Oberhof, Tyskland (TV 2)

13.00: 5. etappe i Tour de Ski menn (Viaplay)

18.30: Eliteserien ishockey (TV 2): Comet Halden – Ringerike, Lillehammer – Vålerenga, Lørenskog – Sparta, Stjernen – Frisk Asker.

19.00: Stavanger – Storhamar.

21.00: Engelsk FA-cup menn, 3. runde: Crystal Palace – Everton (Viaplay)

Fredag 5/1:

02.00: NHL-ishockey, Minnesota Wild og Mats Zuccarello tar imot Tampa Bay Lightning (Viaplay)

14.25: Verdenscup skiskyting, 7,5 km sprint kvinner i Oberhof, Tyskland (TV 2)

16.30: Kvalifisering til det 4. rennet i den tysk-østerrikske hoppuka for menn i Bischofshofen, Østerrike (NRK)

19.35: EM skøyter enkeltdistanser kvinner og menn i Heerenveen, Nederland, Lagsprint kvinner, lagtempo menn, 3000 m kvinner og 1000 m menn (NRK)

21.00: Engelsk FA-cup menn, 3. runde: Tottenham – Burnley (Viaplay)

Lørdag 6/11:

09.30: Verdenscup storslalåm kvinner i Kranjska Gora, Slovenia, 1. omgang (Viaplay)

10.30: Verdenscup storslalåm menn i Adelboden, Sveits, 1. omgang (Viaplay)

11.30: Verdenscup langrenn, 15 km fellesstart klassisk kvinner, Val di Fiemme, Italia, 6. etappe i Tour de Ski (Viaplay)

12.25: Verdenscup skiskyting, 12,5 km jaktstart menn i Oberhof, Tyskland (TV 2)

12.30: Verdenscup storslalåm kvinner i Kranjska Gora, Slovenia, 2. omgang (Viaplay)

13.30: Verdenscup storslalåm menn i Adelboden, Sveits, 2. omgang (Viaplay)

14.30: EM skøyter enkeltdistanser kvinner og menn i Heerenveen, Nederland, lagsprint menn, 500 m kvinner, 5000 m menn, 1500 m kvinner. (NRK)

14.40: Verdenscup skiskyting, 10 km jaktstart kvinner i Oberhof, Tyskland (TV 2)

15.25: Verdenscup langrenn, 15 km fellesstart klassisk menn, Val di Fiemme, Italia, 6. etappe i Tour de Ski (Viaplay)

16.00: Eliteserien ishockey (TV 2): Frisk Asker – Lillehammer, Storhamar – Lørenskog, Sparta – Ringerike, Stjernen – Comet Halden, Vålerenga – Stavanger.

18.30: Engelsk FA-cup menn, 3. runde: Chelsea – Preston, Middlesbrough – Aston Villa (Viaplay)

18,45: Mesterligaen håndball kvinner, gruppe B: Metz (Frankrike) – Vipers Kristiansand (Pluto)

19.50: Idrettsgallaen fra Trondheim Spektrum (NRK)

Søndag 7/1:

01.00: NHL-ishockey, Minnesota Wild og Mats Zuccarello møter Columbus Blue Jackets borte (Viaplay)

09.30: Verdenscup slalåm kvinner i Kranjska Gora, Slovenia, 1. omgang (Viaplay)

10.30: Verdenscup slalåm menn i Adelboden, Sveits, 1. omgang (Viaplay)

11.30: Verdenscup skiskyting, 4 x 7,5 km menn i Oberhof, Tyskland (TV 2)

14.15: EM skøyter enkeltdistanser kvinner og menn i Heerenveen, Nederland, Lagtempo kvinner, 1500 m menn, 1000 m kvinner, 500 m menn, fellesstart kvinner og menn (NRK)

12.30: Verdenscup slalåm kvinner i Kranjska Gora, Slovenia, 2. omgang (Viaplay)

13.30: Verdenscup slalåm menn i Adelboden, Sveits, 2. omgang (Viaplay)

14.25: Verdenscup skiskyting, 4 x 6 km kvinner i Oberhof, Tyskland (TV 2)

14.30: Verdenscup langrenn, 10 km fellesstart fri teknikk menn, Val di Fiemme, Italia, 7. og siste etappe i Tour de Ski (Viaplay)

15.00: Engelsk FA-cup menn, 3. runde: Manchester C. – Huddersfield (Viaplay)

15.45: 7. og siste etappe i Tour de Ski kvinner (Viaplay)

16.30: 4. renn i den tysk-østerrikske hoppuka for menn i Bischofshofen, Østerrike (NRK)

16.30: Eliteserien håndball kvinner: Molde – Romerike Ravens, Aker – Fana 17.00, Gjerpen Skien – Follo 18.00.

17.30: Engelsk FA-cup menn, 3. runde: Arsenal – Liverpool (Viaplay)